Засідання круглого столу: “Обговорення системи електронного адміністрування ПДВ” 14 листопада 2014 рокуЗ ініціативи АУДИТОРСЬКОЇ ФІРМИ “Інфо-сервіс-аудит” аудитори, керівники підприємств, підприємці Рівненщини та Волині зустрілися 14 листопада 2014 року за круглим столом в приміщенні ДІЛОВОГО ЦЕНТРУ за адресою: м.Рівне, вул.Ст.Бандери, 26/В , аби обговорити проблемні питання запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Детально розповіла про особливості системи електронного адміністрування ПДВ, яка вступає в дію з 1 січня 2015 року, директор аудиторської фірми «Інфо-сервіс-аудит», керівник Західного відділення Асоціації податкових консультантів Інна Данилюк. Вона відзначила, що разом із впровадженням нововведень у підприємців та їхніх клієнтів може виникнути багато додаткових питань, про які немає ні слова в законі.

- Про такі електронні рахунки ми вже чуємо не вперше, -говорить Інна Данилюк.- Коли у себе на підприємстві обговорювали це нововведення, згадували, як про електронні рахунки або спецрахунки йшлося ще за часів президенства Кучми, а потім-за пем'єрства Азаров. Нині Кабмін видав свою постанову, в якій розписано, як має працювати електронна система адміністрування податків.
П. Інна каже, що багато спеціалістів проводили на цю тему семінари, коли ще був тільки проект постанови. В проекті йшлося про так званий спеціальний розрахунковий центр, а потім його змінили на Казначейство України. Тепер, за її словами, існує основний рахунок і електронний рахунок, який буде контролюватися Державною фіскальною службою. І наголошує на тому, що не досконало прописаний механізм подальшої долі вже накопичених коштів.

— Наша аудиторська фірма написала звернення до Державної фіскальної служби, де просить дати відповіді, куди подінуться від'ємні значення, які були накопичені до 1 січня 2015 року. В законодавстві цього немає,  — говорить Інна Данилюк.


Говорили і про світову практику введення системи електронних рахунків.
-  Система електронних рахунків була введена в двох країнах — Болгарії та Азербайджані,  — зазначила п. Інна. - Болгарія відмовилася від цієї системи. В Азербайджані вона діє.
Учасники крглого столу прийняли рішення звернутися до керівництва держави з вимогою скасувати набрання чинності законопроекту 1621.

Время генерации: 0,107 сек. / Количество запросов: 19 шт. за 0,012 сек.